Milyen jellegű az óra?
Léteznek a kiváló karórák, melyeket nap mint nap a csuklónkra csatolhatunk és csodálhatjuk annak megjelenését, emellett azonban több helyen is találkozhatunk időmérőkkel. A lakásban a legtöbb esetben faliórákat használunk, de szívesen teszünk a kandallóra vagy a dolgozóasztalunkra asztali órát, ébresztőórát. Vannak nagyméretű, helyhez kötött órák, ilyen például a templomóra vagy az épületek szerkezetéhez rögzített időmérő szerkezetek. A karórák előtt pedig a zsebórák taroltak.
A működési mód szerint
Az első órák a Napot, a Holdat, a csillagokat, a vizet, homokot és más természetes anyagot használtak az idő modellezésére, az újabb szerkezetű vekkerek pedig mechanikus szerkezetek voltak. Ezeket ingákkal, láncokkal lehetett felhúzni, és fogaskerekek működtek bennük, majd kicsinyített másukat a korona segítségével lehetett életben tartani. A mechanikus szerkezetek ma is rendkívül népszerűek, azonban a rugó felhúzása ma már többféleképpen is megoldható.
Az automata órák a kéz mozgásának következtében feszítik meg a rugót, de használhatnak erre elemet is. A modern kavarcórákban kvarckristályok rezgése által lehet mérni az időt, melyet digitális kijelzéssel láthatunk. A solar vekkerek a fény energiáját használják fel a működésükhöz.
Óra fajták nem szerint
Vannak igazi női órák, amelyekért minden hölgynek megdobban a szíve. A Bering 10817-307-Classic női óra egy kifinomult darab, némi extravaganciával meghintve. A négyzet alakú ezüst nemesacél tok folytatásaként egy gyönyörű királykék nemesacél szíjat láthatunk, nagyon finom, apró láncmérettel. A kék szín a számlapon is visszaköszön, extra színátmenetes verzióban, ahol a háborgó tengert idézi. Tudjuk, hogy a Bering a minimalista irányvonalat képviseli, éppen ezért az analóg számlapon nincsenek indexek, a díszítésről pedig a 12-es pozícióban lévő tündöklő kristály gondoskodik. A pontos működést a japán Miyota kvarc szerkezet garantálja.
A férfiórák általában markánsabbak, nagyobb tokátmérővel rendelkeznek, és kevésbé díszítettek, a tokátmérő a legtöbbször 38-46 mm. Ez a méret egy átlagos férfi esetében kényelmessé teszi a vekker viselését.
Az uniszex verzióra az a jellemző, hogy mind a férfiak, mind pedig a nők esetében nyugodtan hordhatók. Középméretűek, ez kb. 40 mm, így mindkét nem számára kényelmesek. Kevésbé díszítettek, inkább a funkció, mintsem a férfias vagy nőies vonások érvényesülnek. Ezenkívül vannak még gyerekeknek szánt vekkerek is.
Stílus szerint
A klasszikus vekkerek remekül mutatnak a tárgyaláson, a munkahelyünkön, neves, jelentős eseményeken. Ezekből érdemes jelentőségteljesebb modellt is beszerezni, ezáltal könnyebben kivívható a partnerek elismerése, sőt, akár egy luxusóra beszerzésén is érdemes elgondolkodni.
A sportos órákat hétköznapokra, lazább munkahelyre vehetjük fel, valamint minden olyan helyzetben, ahol nem vagyunk dress code-hoz kötve. A divatórák választéka végtelen, ezek a ketyegők a hétköznapokban tökéletesek.
A weboldalunkon az órák számtalan variációját megtalálod, bátran nézegess, és találd meg az igazit!