A weboldalon cookie-kat használunk annak érdekében, hogy webáruházunk a legjobb felhasználói élményt nyújtsák az Ön számára.
Kategóriák
Egy AJÁNDÉKUTALVÁNY tökéletes ajándék minden alkalomra! Ingyenes szállítás 10.000 Ft felett, akár másnapra!

Jegygyűrűk vésése vagy gravírozása - mi a különbség?

 

A szerelmespárok életében az egyik legszebb pillanat az esküvőjük napja, amikor hivatalosan is szerelmet vallanak egymásnak, és fogadalmat tesznek a hűségükről. A házassági ceremónia fénypontja, amikor ráhúzzák egymás ujjára az előzőleg gondosan kiválasztott jegygyűrűket. 

Nagyon fontos, hogy az ékszerek kinézete maximális összhangban legyen az esemény ünnepélyes hangulatával, és persze minőségben is megüssék az elvárt szintet. Elvégre ezeket a gyűrűket életük végégig hordani fogják az egymás iránti érzelmeik szimbólumaként. Ami a gyűrűk díszítését illeti, a vésés és a gravírozás a két legelterjedtebb technika.

A vésett jegygyűrűk

A jegygyűrűk nagy többségükben grandiózus díszítő elemekkel vannak ellátva, ezzel is jelezvén, hogy nem hagyományos ékszerekről van szó. Ezek a díszítések lehetnek kőfoglalatok, illetve különböző vésett vagy pattintott minták is. Jellemzően gépi eszközökkel kerülnek kialakításra vésési eljárással. A vésés pontos mérete nagyon változó lehet, de vésetek az esetek nagy százalékában 0,1 és 0,2 mm mélységűek, amit már szabad szemmel is jól látni. A háromdimenziós mivoltuknak köszönhetően ki is lehet tapintani ezeket, ha végighúzzuk a jegygyűrűkön a körmünket, akkor beleakad a redőkbe. A véseteket nemcsak gépekkel, hanem kézzel is készíthetik, ez esetben egy ék alakú vésőeszközt használnak, amely hegyes szögben vésődik bele az anyagba. Amennyiben géppel történik a vésés, akkor egy körkörös mozgást végző, erőteljesen maró és véső hegy segítségével érik el ugyanezt az eredményt. A vésőhegy lehet keménylapkás vagy gyémánthegyű is. 

A gravírozott jegygyűrűk

A másik lehetőség a jegygyűrűk díszítésére a gravírozás, ami a véséshez képest igen csekély mértékű díszítési forma. A gravírozást rendszerint gyémánthegyű eszközzel végzik, a hegyet pedig egy igen pontosan működő gravírozó berendezés mozgatja. Az elkészítendő mintától vagy szövegtől függően, a gép belenyomja az eszköz végét az anyagba, majd pedig azon mozgatja. Ez esetben nem történik anyag kivésés, a gép csupán megkarcolja a gyűrűk felületét.

Tartalomhoz tartozó címkék: divatos jegygyűrűk jegygyűrűk