Nagyon fontos, hogy az ékszerek kinézete maximális összhangban legyen az esemény ünnepélyes hangulatával, és persze minőségben is megüssék az elvárt szintet. Elvégre ezeket a gyűrűket életük végégig hordani fogják az egymás iránti érzelmeik szimbólumaként. Ami a gyűrűk díszítését illeti, a vésés és a gravírozás a két legelterjedtebb technika.
A vésett jegygyűrűk
A jegygyűrűk nagy többségükben grandiózus díszítő elemekkel vannak ellátva, ezzel is jelezvén, hogy nem hagyományos ékszerekről van szó. Ezek a díszítések lehetnek kőfoglalatok, illetve különböző vésett vagy pattintott minták is. Jellemzően gépi eszközökkel kerülnek kialakításra vésési eljárással. A vésés pontos mérete nagyon változó lehet, de vésetek az esetek nagy százalékában 0,1 és 0,2 mm mélységűek, amit már szabad szemmel is jól látni. A háromdimenziós mivoltuknak köszönhetően ki is lehet tapintani ezeket, ha végighúzzuk a jegygyűrűkön a körmünket, akkor beleakad a redőkbe. A véseteket nemcsak gépekkel, hanem kézzel is készíthetik, ez esetben egy ék alakú vésőeszközt használnak, amely hegyes szögben vésődik bele az anyagba. Amennyiben géppel történik a vésés, akkor egy körkörös mozgást végző, erőteljesen maró és véső hegy segítségével érik el ugyanezt az eredményt. A vésőhegy lehet keménylapkás vagy gyémánthegyű is.
A gravírozott jegygyűrűk
A másik lehetőség a jegygyűrűk díszítésére a gravírozás, ami a véséshez képest igen csekély mértékű díszítési forma. A gravírozást rendszerint gyémánthegyű eszközzel végzik, a hegyet pedig egy igen pontosan működő gravírozó berendezés mozgatja. Az elkészítendő mintától vagy szövegtől függően, a gép belenyomja az eszköz végét az anyagba, majd pedig azon mozgatja. Ez esetben nem történik anyag kivésés, a gép csupán megkarcolja a gyűrűk felületét.