Bár a hagyományos értékek megőrzése és tisztelete az ékszerkészítőknek evidencia, de mind több kollekcióban jutnak főszerephez az extrább elgondolások. Az extravagancia, nem egyszer az extremitás, a napjainkban kifejezetten divatos, sőt, kívánatos. Ennek megfelelően a régi és az új teljes egyetértésben megfér egymás mellett.
Hogyan módosultak a jegygyűrűk viselési szokásai?
Érdemes ezzel a kérdéssel kicsit részletesebben foglalkozni, mert a válasz komoly jelentőséggel bír az ékszerek milyensége szempontjából.
Hogyan függ össze ez a két, látszólag egymástól eltérő terület?
Nos, a karikagyűrű a szerelem, a hűség, az összetartozás jelképe. Mondhatni időtlen idők óta, de ha mégis be kellene határolni az idősáv nagyságát, akkor évezredekről beszélhetünk. Tehát a szimbólum óriási erővel, jelentőséggel bír. Nem csoda, hogy nélküle az eljegyzés és a házasság elképzelhetetlen.
De, míg néhány esztendővel ezelőtt természetesnek számított a mindennapi viselés, addig mára sokan, mint alkalmi ék tekintenek a gyűrűjükre. Vagyis főleg nívós eseményeken, különleges alkalmakon hordják, míg a hétköznapokban félreteszik.
Ez nem a tiszteletlenség vagy a szerelem hiányának a jele. Még csak azt sem üzeni a külvilágnak, hogy a hűség ingadozó. Egyszerűen ez egy kézzel fogható változás, ami többek életében maga a valóság.
Na, de mindez azért annyira érdekes, mert ennek megfelelően a jegygyűrűk a megjelenésükben is átalakultak. Hiszen, ha nem mindennapos viseletekről van szó, akkor bőven teret és helyet kaphat bennük mindaz, ami egy cseppet sem mindennapi. Így aztán nem csoda, hogy megjelentek és óriási sikert arattak, illetve aratnak ma is az extrém kollekciók, amik tényleg nem a szürke hétköznapokhoz idomulnak.
A tradicionális jegygyűrűk ideje lejárt?
Korántsem. Bár a fenti jelenség erőteljesen érzékelhető, ám a hagyományos modellek is keresettek. Sőt, a kínálat sokszínűsége egybeolvasztja a két stílust.