Mit jelképez a gyűrű?
Minden a szimbólumok megfejtésénél kezdődik. Úgy tűnhet, hogy ennek nincsen különösebb jelentősége az ékszerek világában, ám valójában ennek pont a fordítottja az igaz. A legtöbb legendás kiegészítő történettel rendelkezik, és valamilyen jelképrendszerrel. A kör alak például köztudottan a végtelenség szimbóluma. A végtelen, halhatatlan élet jelképe, a soha meg nem szakadó, meg nem törő körforgás megtestesítője.
Évezredekkel ezelőtt, az ókori Egyiptomban óriási jelentőséggel bírt ez a hitrendszer. Minden ékszerüket úgy alkották meg, hogy azok többlet jelentéssel büszkélkedtek. Akkoriban az ékek viselése kevesek kiváltságának számított. Ez a típusú megkülönböztetés aztán az idők során sokáig fennmaradt. Elég csupán arra gondolni, hogy a középkorban a szerződéseket viaszba mártott pecsétgyűrűvel bélyegezték meg. A címerekkel díszített gyűrűk relikviaként generációkról generációkra öröklődtek.
Aztán, ahogy szépen-lassan közelítünk a kétezres évekhez, úgy tapasztalható a tömegessé válás jelensége. Ez azonban nem hozta magával az elértéktelenedést, ami mindenképpen pozitív fejlemény. Kis érdekesség, hogy jó pár évtizeden keresztül a férfiak tartózkodtak a gyűrű hordásától. Mára már ez az érdekes hozzáállás jóformán teljesen eltűnt, és nem vitás, hogy nemtől függetlenül az „igen” a legjobb választás.
A gyűrű alapanyaga vagy díszítettsége is beszédes?
Természetesen. Ma már talán kevésbé, de egykor a kövekre úgy tekintettek, mint amik külön erőtérrel rendelkeznek, ezért aztán a jelentőségük vitathatatlan. Az arany mindenhatóságát hirdették a középkorban, és az értéktartó jellemvonása miatt ez manapság is jellemző vélekedés. Igaz a fehérarany feltűnése tovább árnyalja a képet a megjelenési formákat illetően.